„Нефтохимик“ изтърва победата срещу „Тобол“ в последната минута

08:18, 05 фев 17 / Спорт 25 347 Шрифт:
Отборът на „Нефтохимик“ завърши 1:1 с „Тобол“ (Казакстан) във втората си контрола на турска земя. Голът за Нафтата бе дело на Венци Христов, а казакстанците се добраха до изравняване в 90-та минута.

Срещата започна с надмощие на „Нефтохимик“, а Христо Янев бе заложил на доста офанзивна единайсеторка. Все пак през първите 45 минути до попадение не се стигна. През втората част отново българите владееха инициативата и логично се стигна до гол във вратата на „Тобол“, а точен за „шейховете“ беше Венцислав Христов след удар от далеч. И двамата треньори направиха множество смени след почивката, като това се оказа печелившо за казакстанците, които стигнаха до изравняване в 90-та минута. Преди това техен футболист получи червен картон, а на негово място влезе резервен играч.

Така тимът на „Нефтохимик“ продължава без загуба контролните си срещи в Турция. Освен днешното равенство в началото на седмицата „зелените“ се наложиха над „Черноморец“ (Одеса) с 2:0.