В емоционален двубой "Дунав" победи "ЦСКА" в Русе /снимки/

20:37, 05 фев 17 / Спорт 25 356 Шрифт:
Баскетболният състав на "Дунав" победи тима на "ЦСКА" в среща от втората шестица на А група. В оспорвания и интересен двубой домакините се наложиха с 65:58. В първата част русенските баскетболисти допуснаха повече грешки, от които се възползваха гостите. След първите 10 минути резултатът беше 11:20.

Втората част обаче започна с доминация в играта на домакините, които записаха серия от 12:0 и поведоха с 23:20. В следващите минути отборът на "ЦСКА" отново взе инициатива и на свой ред записа серия от 10 точки.

До края на втората четвърт играта беше равностойна и на почивката резултатът беше 26:34.

Решителна за крайния изход на срещата беше третата част. В нея русенските баскетболисти напълно доминираха и стигнаха до пълен обрат, като след 30 минути игра те водеха с 54:49.

До края домакините поддържаха преднината си и стигнаха до успеха с 65:58. През целия двубой в зала "Дунав" и двата тима бяха подкрепяни от свои привърженици.

За русенския състав с 34 точки завърши Николай Титков, с 9 т., 8 отнети топки и 6 асистенции е Георги Минков. С 21 точки и 16 борби за "ЦСКА" е Георги Кендеров, също с дабъл- дабъл, 12 точки и 10 борби е Ивайло Тонев.