Силно представяне на шуменските фехтовачи на държавното първенство в Пловдив

14:13, 06 фев 17 / Спорт 25 402 Шрифт:
3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала индивидуално, завоюваха състезателите на Фехтовална академия „Волов” и Фехтовален клуб „Шумен” на рапира, от Държавното първенство в Пловдив.

Първи при момчета до 11 години се класира Теодор Тодоров от Фехтовална академия "Волов", а при момичетата златото в тази възрастова група грабна Едже Авджиоглу от ФК "Шумен”. Златен медал при момичетата до 13 години завоюва Сара Младенова от Фехтовален клуб „Шумен”, а при момчетата Виктор Лечев е трети.

Сребърните медали при момчета и момичета до 15 години грабнаха Иван Славчев и Анет Маринова от Фехтовална академия „Волов”.

Анет Маринова се състезава и в категория до 13 г., където взе бронз. Съотборничката и  София Цонева също се класира трета в тази възрастова група.

При отборните състезания представителите на Фехтовална академия „Волов” станаха първи при момичета до 13 г. и втори при момичета до 15 години.

Състезателите на ФК "Шумен" останаха втори при 13 годишните момичета, а при момчетата в тази възрастова група се класираха на трета позиция. Трети станаха и при момичета до 15 г, но при момчетата грабнаха златния медал.

Шуменци се оплакаха от лошите условия в залата и слабата организация. Сградата е била мокра, токът е спрял, а цялото състезание е приключило в 23:45 часа. Въпреки това нашите състезатели се представиха отлично и обраха медалите.